Jeśli chcą Państwo skorzystać z naszych usług wystarczy z sekcji Kwestionariusze lub z poniższego linku pobrać i uzupełnić formularz wniosku aplikacyjno-zgłoszeniowego (LINK).​​​

Nie oczekujemy informacji wrażliwych, niejawnych. Prosimy o ogólną biznesową prezentację, na szczegóły przyjdzie jeszcze czas. Abyśmy mogli pomóc, najpierw musimy poznać firmę i projekt na który szuka finansowania. Tylko wtedy komunikacja będzie efektywna.

Wypełniony i podpisany wniosek (akceptujemy certyfikowane podpisy elektroniczne oraz podpis EPUAP) trzeba wysłać na adres zgloszenia@finansowalni.pl, ewentualnie wydrukować, opatrzyć prawomocnymi podpisami i dostarczyć do naszego biura w wersji drukowanej. Na Państwa zgłoszenie odpowiemy w ciągu 2-3 dni roboczych.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż niektórzy z Państwa przed wysłaniem informacji o firmie, będą chcieli podpisać klauzulę o poufności. Nie mamy nic przeciwko takim zabezpieczeniom. Wzór tego dokumentu można pobrać TUTAJ. Uzupełniony i podpisany z Państwa strony powinien trafić do naszego biura, abyśmy my też go podpisali i zwrócili do Państwa. W przypadku pytań, zawsze można do nas zadzwonić.

Najważniejszy jest pomysł!

Tak przynajmniej mawiają inwestorzy, ale przed podjęciem decyzji o udzieleniu finansowania oczekują informacji o kosztach, przychodach, opisów wdrożenia, prognoz rozwoju i innych danych biznesowych. Właśnie po to, aby przygotować Państwa na ich  pytania powstała nasza usługa.

Dlatego zaraz po podpisaniu umowy usługi prześlemy do Państwa i poprosimy o wypełnienie 2 kwestionariuszy:

  • Kwestionariusz emitenta, czyli prezentację firmy, kadry zarządzającej, produktów, usług, zespołu pracowników, sprzedaży oraz finansów i majątku.
  • Kwestionariusz projektu, czyli opis innowacji, którą firma chce sfinansować. Zadawane tu pytania zapewne już słyszeli Państwo w bankach lub w innych instytucjach finansowych. Chodzi o wskazanie na co, dlaczego i ilu funduszy potrzebuje przedsiębiorstwo. Jakie ma możliwości w zakresie zabezpieczeń i zasobów.

​​​​​​​​​​​​​​Ale o dalszych krokach w szczegółach z pewnością porozmawiamy później. Wyprzedzając tę rozmowy: dokładny schemat usługi maturyzacji można poznać TUTAJ

Mikro? Mały? Średni?

Zapraszamy wszystkich, którzy identyfikują się z tym sektorem rynku. 

Zapraszamy firmy z sektora MSP w rozumieniu załącznika nr 1 do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r.

  1. Średnie przedsiębiorstwo to przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 250 pracowników, a roczny obrót nie przekracza 50 milionów euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów euro.
  2. Małe przedsiębiorstwo to przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 pracowników, a roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów euro. 
  3. Mikroprzedsiębiorstwo to przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów euro.

 

Pod pojęciem przedsiębiorstwa rozumiemy:

  • Podmiot prowadzący działalność gospodarczą bez względu na jego formę prawną – czyli może to być np. działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka z o.o., spółka komandytowa, prosta spółka akcyjna.
  • Ale również np. rzemieślników lub stowarzyszenia prowadzące regularną działalność gospodarczą.

Jednak najważniejszym wymogiem są INNOWACJE, które dana firma chce wdrożyć, ewentualnie już je prowadzi i szuka wsparcia w tym zakresie. Nie zawsze są to wynalazki. Wbrew pozorom częściej chodzi o sfinansowanie nowoczesnych linii produkcyjnych, maszyn lub o projekty wzorowane na podobnych polskich lub zagranicznych przedsięwzięciach. 

 

mini_wirestock 6.png
                                                                                                                                                 fot. freepik.com

Nasze know how związane jest z energoefektywnością

Usługę maturyzacji oferuje Partnerstwo złożone z trzech podmiotów:

  • Fundacji Poszanowania Energii
  • Zrzeszenia Audytorów Energetycznych
  • Centrum Przedsiębiorczości Racjonalnej; Fundacji Praktyków Biznesu

Nasze doświadczenia i know how związane są z efektywnością energetyczną budynków i budowli, dlatego też ta część rynku najbardziej nas interesuje. 

Efektywność energetyczna dotyczy wielu części gospodarki - mieści się tu zarówno budownictwo, jak i przemysł. Jesteśmy otwarci na różnorodne pomysły i projekty. 

 

 

 

 

Są obszary tematyczne, w których mamy szczególnie wiele do powiedzenia. Dodatkowo z racji dostępnych instrumentów finansowych, rozwoju technologii i rosnącej świadomości zmian klimatycznych, mocno wspieramy wszelkie przedsięwzięcia w tym zakresie.

Efektywność energetyczna budynków i budowli, z którą wiążą się na przykład:

  • Produkcja i montaż źródeł ciepła np. pieców i kotłów
  • Produkcja i montaż dociepleń oraz izolacji termicznych budynków
  • Produkcja i montaż stolarki okiennej i drzwiowej
  • Oświetlenie – produkcja i montaż, szczególnie energooszczędne źródła światła
  • Produkcja, montaż, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody
  • Produkcja i instalacja odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne i instalacja fotowoltaiczne
  • Wentylacja
  • Wykonawstwo budowlane (ściany, dach, stropy, podłogi, wykończenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych)
  • Produkcja materiałów budowlanych
  • Systemy zarządzania budynkami

Efektywność energetyczna procesów może oczywiście występować w najróżniejszych dziedzinach przemysłu – przykładowo może to być:

  • Oszczędność energetyczna podczas procesów wytwórczych (produkcyjnych)
  • Efektywne, zrównoważone energetycznie wydobywanie kopalin i surowców

Inżynieria mechaniczna i obliczeniowa, czyli projektowanie, wytwarzanie i eksploatowanie maszyn  oraz konstrukcji. Przemył maszynowy, organizacja procesów produkcji, automatyzowanie procesów technologicznych.

Działalność finansowa - zwłaszcza w obszarze bankowości detalicznej i korporacyjnej, działalności funduszy inwestycyjnych.

Jeśli jednak firma działa w obszarze innym, niż wyżej wymienione, to – również  pomożemy jej w zdobyciu finansowalności, ponieważ nasza ekspertyza jej właśnie dotyczy, zaś specyficzne dla poszczególnych branż kwestie doszlifujemy wraz z Państwem i partnerami, których znamy, lub pomożemy znaleźć.